poniedziałek, października 30, 2006

Jako niesławny opiekun poprzedniej wersji strony pozwolę sobie przenieść tu najważniejsze informacje na niej zawarte, a dotyczące Naszej działalności w poprzednim roku akademickim.


W dniach 25-28 maja KPWI zaprezentowało się na Bałtyckim Festiwalu Nauki z wykładem Prawo własności intelektualnej - co to takiego?. W ramach wykładu poruszone były cztery tematy:
1. Kubuś Puchatek a prawo autorskie - wprowadzenie do prawa autorskiego.
2. Patent No. 214636 - krótkie przedstawienie idei patentów i wynikających z nich praw.
3. To nie ja byłam Ewą - o prawie do prywatności na gruncie prawa mediów.
4. Paragraf zaplątany w sieć - wybrane problemy prawa własności intelektualnej w Internecie.

W silnym 9 osobowym składzie mieliśmy okazję brać udział w organizowanej przez szczecińską ELSĘ konferencji "Prawo Autorskie a współczesna praktyka". Bardzo dziękujemy z miłe przyjęcie! Polecamy także formum dyskusyjne konferencji na stronie www.elsa.org.pl/prawo_autorskie

W związku z kończącym się Miesiącem Przeciwdziałania Oszustom, a także ogólnej potrzebie informacji na temat spamu, Koło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowało spotkanie poświęcone problematyce niechcianej korespondencji przesyłanej drogą elektroniczną. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy: panią Justynę Kurek (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów), pana Piotra Waglowskiego (Instytut Nauk Prawnych PAN, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet), Wojciecha Wiewiórowskiego (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego). Z przyjemnością informujemy, że organizowane przez nas spotkanie dotyczące spamu spotkało się z ciepłym przyjęciem. Relację jednego z prelegentów przeczytać można na stronie www.vagla.pl.


Dnia 8 i 9 maja 2006 r. Lucjan Sroczyński i Jakub Mrozowski uczestniczyli w konferencji zatytułowanej: "Rola prawa autorskiego i praw pokrewnych w budowaniu ekonomii opartej na wiedzy", zorganizowanej w Warszawie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W czasie konferencji wystapili prelegenci z Danii i Polski, którzy w ramach swoich przezntacji podejmowali przede wszystkim temat walki z piractwem. Podkreślono konieczność zapewnienia skuteczności tych działań poprzez wielopłaszczyznowe starania: 1) jasną legislację, 2) ochronę techniczną, 3) odstraszajace sankcje, 4) legalne alternatywy do zakupu utworow przez siec, 5) edukację. Komentarz na stronie Piotra Waglowskiego: http://prawo.vagla.pl/node/6253


Agnieszka Konopa miała niezwykłą przyjemność uczestniczyć w seminarium: Intellectual Property Strategies in Bioscience 27-28 kwietnia 2006 r. w Krakowie. Konferencja była wspólnym dziełem ScanBalt Intellectual Property Knowledge Network (ScanBalt IPKN) oraz Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) działającym przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Na spotkanie złożyły się wykłady, panele dyskusyjne oraz praktyczne zajęcia - wszystkie poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem prawami własności intelektualnej oraz ich ekonomicznym aspektom. Prelegenci skupili się głównie na tematyce patentów w biotechnologii w Polsce, krajach bałtyckich i na świecie.

Brak komentarzy: