środa, marca 07, 2007

Debata w Krakowie

Na stronach serwisu Nauka w Polsce pojawiła się informacja o seminarium w Krakowie. Szkoda, że wiadomość pojawiła się tak późno.

Naukowców prowadzących badania w dziedzinach nauk przyrodniczych, bioetyków oraz specjalistów z dziedziny ochrony i zarządzania własnością intelektualną z Polski, Szwecji, Niemiec i Estonii zapraszają do Krakowa organizatorzy seminarium "Etyka, prawo, biotechnologia: Czy wszystko można opatentować?" Spotkanie odbędzie się 9 marca.

Zjazd organizuje Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego (CITTRU).

Uczestnicy spotkania zastanawiać się będą nad etycznym wymiarem biotechnologii w kontekście już istniejących i postulowanych regulacji prawnych. Pośród tematów krakowskiego seminarium znajdą się między innymi: "Patents on life", "Blocking knowledge by patents", "Ownership rights vs. Open source systems" i "Ethics of Intellectual Property in Bioscience".

Spotkanie jest częścią projektu IP Knowledge Network ScanBalt, finansowanego z 6. Programu Ramowego Unii Europejskiej. Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne, wykłady będą odbywać się w języku angielskim.

Kontakt i zgłoszenia uczestnictwa: http://www.cittru.uj.edu.pl/?q=pl/node/627
Obrady będa się odbywały w Hotelu pod Wawelem, pl. Na Groblach 22 w Krakowie.

PAP - Nauka w Polsce

Brak komentarzy: