czwartek, lutego 07, 2008

Nasza-klasa po kontroli GIODO

W dniu 4 lutego 2008 roku, w siedzibie Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, odbyła się konferencja prasowa pt. „Co się stało z Naszą-klasą?”. Generalny Inspektor przedstawił wyniki przeprowadzonej kontroli, która wskazała, iż portal spełnia wymogi dotyczące bezpieczeństwa danych osobowych, ale z zastrzeżeniami. Według GIODO brakuje pisemnych procedur rozpatrywania skarg, a także konieczne jest także zastosowanie dodatkowych środków podczas logowania użytkowników.

więcej na stronie GIODO: http://www.giodo.gov.pl/259/id_art/2066/j/pl/

Portal Nasza-Klasa otworzył dziś swój blog (http://nasza-klasa.pl/blog), w którym również odniósł się do przeprowadzonej kontroli. Arek Pernal, wiceprezes Nasza Klasa, napisał:

"Zgodnie z sugestią Inspektora wprowadziliśmy pisemną procedurę obsługi pisemnych skarg i wniosków naszych użytkowników. Zmiany tego typu mają przełożyć się przede wszystkim na poprawę jakości obsługi użytkowników portalu, nad czym bezustannie pracujemy.

Zamierzamy też wprowadzić szyfrowanie SSL, które wszyscy doskonale znają ze stron banków i instytucji finansowych. Z takich zabezpieczeń nie korzystają obecnie żadne portale społecznościowe w Polsce. Do nielicznych wyjątków zalicza się serwis Allegro gdzie, od jakiegoś czasu, można spotkać "żółtą kłódkę". Implementacja tego typu technik to, z naszej perspektywy, wyznaczanie dobrego kierunku rozwoju i przecieranie szlaków dla innych portali.

Uzupełnieniem tych zaleceń będzie wspólna akcja GIODO i Naszej Klasy, czyli stworzenie ABC bezpiecznego korzystania z internetu. Ma ona uwrażliwiać użytkowników internetu na zagadnienia związane z bezpieczeństwem korzystania z sieci."


Brak komentarzy: