poniedziałek, listopada 06, 2006


Pokolenie JP2 nie będzie znakiem towarowym - orzekł Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej. Odmówił rejestracji znaku firmie z Poznania, która chciała produkować m.in. dezodoranty.

Spółka ubiegała się o prawa ochronne w stosunku do towarów takich jak: dezodoranty, odzież sportowa, biżuteria, gry planszowe, kawa i napoje na bazie herbaty. Wiceprezes firmy Paweł Rydzyński zapowiedział, że nie będzie walczył o znak. Wyraził też nadzieję, że żaden podmiot nie otrzyma takiego patentu w przyszlości.

Tymczasem Marta Czyż, dyrektor departamentu badań znaków towarowych tłumaczy, że Urząd Patentowy uwzględnił przede wszystkim wyraźny sprzeciw społeczny. Głos w tej sprawie zabrało wiele organizacji środowiskowych, nie tylko katolickich.

Akcję protestacyjną zainicjowało Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. Zebrało przeciw rejestracji kilka tysięcy podpisów. (bart)

Informacja za Wirtualną Polską. (link)

1 komentarz:

GDS pisze...

Od pewnego czasu śledzę Waszą aktywność- byłem obecny m.in. podczas spotkania na temat spamu. Interesuje mnie prawo autorskie, ale i całe tzw. "prawo własności intelektualnej", choć nie jestem prawnikiem.

Pozwolę sobie dodać link do Waszego bloga na własnym i śledzić Wasze wpisy w czytniku rss. Pozdrawiam.